Aktualności

Ostatnie wyścigi MTB

Ostatnie wyścigi MTB

 

 

MTB Jelenia Góra 25-26.09.2021

Park Paulinum będzie  areną pierwszych, historycznych Mistrzostw Polski XCC, czyli rywalizacji w short tracku. Jest to niezwykle widowiskowe i emocjonujące ściganie na krótkiej rundzie i na krótkim dystansie.

Sobota należeć już będzie do XCO, czyli do obecnej na igrzyskach formuły cross – country. Pierwsze starty już od 8:30, bo właśnie wtedy swoje wyścigi w kategoriach U13 rozpoczynają dziewczęta i chłopcy. Potem startować będą coraz starsze kategorie, aż do Juniorów.

Kulminacyjny moment soboty w Parku Paulinum to start elity kobiet z Mają Włoszczowską na czele o godz. 14:00. O swoje punkty i miejsce w rankingu UCI walczyć też będą oczywiście panowie, którzy na trasę ruszą o 16:00.

Po wyścigach będzie okazja do oklaskiwania najlepszych zawodniczek i zawodników jeleniogórskich zawodów, a przede wszystkim do podziękowań dla Mai Włoszczowskiej za jej wspaniałą kolarską karierę.

Trzeba jeszcze dotrwać do niedzieli, bo 26.09 z Jeleniej Góry startuje kolejna edycja cyklu Bike Maraton, która jest jednocześnie jedną z edycji UCI Marathon Series – odpowiednika Pucharu Świata w maratonach MTB.

Na pewno sporo zagranicznych gości powalczy w Jeleniej o punkty, potwierdzając przynależność polskiego cyklu do międzynarodowej elity. Bike Maraton również coraz szybciej zbliża się do tegorocznej mety, więc wciąż jest tu o co się bić

WIĘCEJ INFORMACJI →TUTAJ

← Wróć do Bloga