Atrakcje regionu

Pałac Paulinum widok z lotu ptaka
Pałac Paulinum widok na pałac

Położenie

Pałac Paulinum to neorenesansowa rezydencja miejska położona na Górze Krzyżowej, na terenie 12 h parku krajobrazowego w odległości 3 km od centrum Jeleniej Góry. Pałac, perła i ozdoba Jeleniej Góry, jest wzniesiony w XIX w. na szczycie parkowego wzgórza niemal w centrum miasta.

Otoczenie
Widok z dachu

Dolina Pałaców i Ogrodów

Zwiedzanie Doliny Pałaców i Ogrodów to prawdziwa przygoda dla miłośników natury i historii, ale również szansa na aktywny wypoczynek. A co może być lepszego niż pobyt u nas z widokiem na Śnieżkę w romantycznym zakątku Doliny Pałaców i Ogrodów?

WIĘCEJ INFORMACJI

rower

Rowery

Pałac Paulinum to propozycja dla każdego kto ceni sobie aktywny wypoczynek. Spędź niezapomniane chwile w Kotlinie Jeleniogórskiej.
 

MAPA

 

TABLICA INFORMACYJNA

 

MAPY Z OPISEM

drzewo japońskie

Mała Japonia

Ogród Japoński Siruwia jest zlokalizowany w miescowości Przesieka. Jest to wyjatkowy region Karkonoszy z malowniczymi widokami. Mała Japonia będzie doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu a także będą mogli Państwo zobaczyć przepiękne okazy roślin- których nie spotka się nigdzie indziej! Ogród Mała Japonia przybliży Wam kulturę kraju Kwitnącej Wiśni. 

 

WIĘCEJ INFORMACJI

miniatura centrum Jeleniej Góry

Park Miniatur

Park Miniatur powstał w 2003roku na terenie nie działającej już fabryki dywanów w Kowarach. Miniatury zostały wykonane za pomocą najnowszych technik modelarskich, przy użyciu niezwykle trwałych materiałów. Odwiedzając to niezwykłe miejsce mogą Państwo zobaczyć modele zamków, pałaców, klasztorów i wiele więcej.

WIĘCEJ INFORMACJI